Jakie są rodzaje kasków rowerowych?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli kasków rowerowych, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z najpopularniejszymi wariantami, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego wyboru. Kaski rowerowe jak powszechnie wiadomo należy dobierać do swojego indywidualnego stylu jazdy.

Kaski MTB i szosowe

Kaski MTB są w chwili obecnej najpopularniejszymi modelami. Mowa tutaj oczywiście o kaskach, które przeznaczone są do jazdy na rowerze górskim. Kask MTB wyróżnia się charakterystycznym daszkiem, który jest mocowany z przodu. Dodatkowy daszek doskonale chroni nie tylko przed deszczem, ale również przed słońcem. Warto rozejrzeć się za modelami, które mają sporo otworów wentylacyjnych. Kaski szosowe są bardzo podobne do kasków MTB, ale pamiętać należy o tym, że nie sprawdzą się one najlepiej w trudniejszym terenie. Modele tego typu zaprojektowane zostały głównie do jazdy szosowej.

Kask orzeszek i full face

Kaski rowerowe typu orzeszek wykorzystywane są w dzisiejszych czasach nie tylko przez rowerzystów, ale również przez rolkarzy i deskorolkarzy. Orzeszki wyróżniają się solidną konstrukcją, na której próżno szukać otworów wentylacyjnych. Kaski rowerowe tego typu przeznaczone są głównie do jazdy typu freeride. Rowerzyści, którzy jeżdżą głównie w ekstremalnych warunkach powinni postawić na kaski full face, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Kaski tego typu olbrzymim zainteresowaniem cieszą się wśród profesjonalnych zawodników downhillu.

Comments are closed.