Jakie wybrać pedały rowerowe?

Same rowery występują w kilku odmianach, nie inaczej jest z pedałami. W fabrycznych rowerach prosto ze sklepów montowane są tanie pedały, których wykonanie jest mierne. Dlatego warto od razu zakupić i zamontować pedały dobrej klasy. Nie zapomnijmy o odpowiednim dobraniu pod kątem naszego stylu jazdy. Jeżeli zależy nam na komforcie oraz wygodzie, warto przyjrzeć się temu elementowi ze szczególną uwagą. Warto podkreślić, iż pedały są jednym z trzech punktów, łączących ciała z rowerem pozostałymi są siodełko oraz kierownica.

Pedały zatrzaskowe czy platformowe?

Odpowiedzi na pytanie, jakie pedały rowerowe wybrać jest zależna od rodzaju roweru oraz gdzie się nim poruszamy. Ponadto równie ważnym aspektem jest styl, w jaki prowadzimy naszego jednośladu. Pedały platformowe będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które wykorzystują rower w codziennym użytkowaniu np.: dojazd do sklepu bądź miejsca pracy. Natomiast jeżeli zależy nam na pedałach dostosowanych do kolarstwa, gdzie pedałowanie jest bardzo ważne, czyli zwiększyć swoją prędkość przy mniejszym wysiłku wybierzmy pedały zatrzaskowe.

pedały rowerowe

Na co zwrócić uwagę?

Poza rodzajem naszego roweru oraz stylu jazdy jak wymieniłem powyżej, powinniśmy zwrócić uwagę na wykonanie pedałów rowerowych. Najważniejsze aspekty, jakimi powinniśmy się kierować to dobra jakość, solidna oś oraz uszczelnione łożyska. Oczywiście praca powinna przebiegać bezporowo a warunki atmosferyczne nie powinny stanowić żadnego problemu. Aluminium króluje jako materiał tworzący korpus pedała, czyli miejsce, gdzie stopa ma swoje oparcie.

Comments are closed.