Kurtka narciarska – niezawodny element każdej zimowej wyprawy

Wybierając się w góry na zimowy urlop oprócz nart czy snowboardu zabieramy ze sobą odpowiednią odzież. Do kluczowych elementów narciarskiego stroju należy z pewnością kurtka narciarska. To właśnie ona chroni nas przed zimnem oraz wilgocią.

Nawet kiedy pogoda szczególnie sprzyja, to po wielogodzinnym zjeżdżaniu ze stoku możemy zmarznąć. Ważne jest, aby kurtka odpowiednio odprowadzała ciepło, a więc była wykonana z odpowiednich materiałów. Najczęściej spotkać się można z kurtkami o wypełnieniu naturalnym lub syntetycznym w wewnętrznej warstwie. Wartościowym elementem kurtki narciarskiej jest membrana. To właśnie ona sprawia, że kurtka narciarska chroni nas przed wilgocią. Membrana wyrażana jest w wysokości słupa wody [mm] nacisku na materiał.

W sytuacji, kiedy kurtka narciarska nie odprowadza wody na zewnątrz, może spowodować przemoczenie odzieży. Jak wiemy przemoczona odzież podczas chłodnych temperatur, nie jest niczym komfortowym. Prócz wyboru odpowiedniego designu kurtki, warto jest, zwrócić uwagę na dobór jej odpowiedniego rozmiaru.

Za mała kurtka może krępować nasze ruchy, z kolei za duża może być niewygodna z powodu za długich rękawów, które uniemożliwiałyby swobodny zakres ruchu. W przypadku, kiedy musimy zabrać ze sobą jakieś przedmioty, warto jest, zwrócić uwagę na dodatkowe kieszenie.

Powinny być one szczelnie zamykane, aby podczas ruchu umieszczone w kieszeni przedmioty nie wypadły. Innymi elementami, na które warto zwrócić uwagę, jest: ochraniacz na brodę, kaptur z regulacją oraz wewnętrzny mankiet z otworem na kciuk. Jeśli lubimy jazdę na nartach nocą, powinniśmy zaopatrzyć się w odblaskowe elementy.

Comments are closed.