Maska z filtrem – która sprawdzi się najlepiej?

Unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia stanowią poważne zagrożenia dla zdrowia. Z tego względu zaleca się używać maski antysmogowe, które pozwalają na zatrzymanie większości nieczystości niezależnie od ich wielkości. Warto jednak mieć na uwadze, że oferowane przez producentów maski z filtrem mogą mieć różną jakość. Jak wybrać najlepszą maskę? Odpowiedzi we wpisie poniżej.

Różne typy filtrów

Jednym z aspektów, który należy wziąć pod uwagę w czasie wybierania maski antysmogowej, jest rodzaj zastosowanego w nim filtra. Producenci zaoferować mogą filtr węglowy lub filtr HEPA.

Filtr węglowy

Cechą charakterystyczną filtra węglowego oprócz zatrzymywania zanieczyszczeń jest również zdolność do oczyszczania powietrza z zapachów. W zależności od technologii wykonania mogą one oferować skuteczność rzędu nawet 99,9%. Chroni On również przed lotnymi związkami organicznymi. Tego rodzaju filtry najczęściej są zintegrowane z maską, co oznacza brak możliwości wymiany filtra.

Filtr HEPA

Z kolei drugim rodzajem filtra. są filtry klasy HEPA, które mogą zatrzymać 99,2 procent cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra. Oznacza to, że mogą one łatwością zatrzymać niemalże wszystkie zanieczyszczenia PM 10, jak PM 2,5. Warto podkreślić, że maska z filtrem HEPA najczęściej może być znacznie dłużej wykorzystywana. Wynika to z możliwości wymiany filtra umieszonego w masce.

Odpowiednie normy

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się jaką ilość zanieczyszczeń może zatrzymać wybrana maska z filtrem jest sprawdzenie, czy spełnia ona normę EN 149. Z godnie z nią najlepszym rozwiązaniem są maseczki oznaczone jako FFP3, które mogą zatrzymać ponad 99 zanieczyszczeń.

Maskę z filtrem kupią państwo w wyjątkowej ofercie na tej stronie: https://dragonmask.pl/filtry

Comments are closed.