Na co zwrócić uwagę wybierając kaski narciarskie poc?

Jazda na nartach może okazać się wspaniałą rozrywką, ale pamiętać należy o tym, że niestety wiąże się ona z dość częstymi upadkami i kontuzjami. Jedną z najbardziej narażonych na urazy części ciała jest oczywiście głowa. Aby podnieść poziom bezpieczeństwa na stoku koniecznie należy postawić na wysokiej jakości kaski narciarskie poc.

Certyfikowane kaski najpewniejszym wyborem

Najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewniają oczywiście certyfikowane kaski, które mogą pochwalić się stosownymi atestami. Przeglądając dostępne na półkach sklepowych modela warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają one oznaczenie EN 1077:2007. Dobry kask narciarski poc może posiadać także oznaczenie ASTM F2040. Uważać należy z kolei na najtańsze kaski narciarskie, których niestety jest pełno na aukcjach internetowych. Na własnym bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też zakupy należy dokonać w renomowanych sklepach, które mogą pochwalić się dobrymi opiniami.

kask poc

Rozmiar ma znaczenie

Nowy kask narciarski poc spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy postawi się na odpowiedni rozmiar. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście dokonanie zakupu w sklepie stacjonarnym, gdziem można przymierzyć wybrane kaski narciarskie. Problemy mogą pojawić się oczywiście przy zakupach przez Internet. W tym konkretnym przypadku należy dokonać prawidłowego pomiaru głowy. Obwód głowy należy zmierzyć około 1 cm nad linią brwi. Każdy z producentów może korzystać z nieco innej tabeli rozmiarów, dlatego też warto o tym zawsze pamiętać. Poc kaski narciarskie powinny trzymać się na głowie nawet wtedy, gdy pasek pod szyją nie jest zapięty. Na stoku spędza się nawet kilka godzin, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco czasu, aby idealnie dopasować kaski narciarskie poc.

Comments are closed.