Opony rowerowe: wskazówki jak dobrać odpowiednie

Jazda rowerem Jest związana z eksploatacją różnych części, z których jednoślad się składa. Dochodzi do zużycia tarcz hamulcowych, zejścia lakieru na ramie, eksploatacji amortyzatora, a także ogumienia. Opony rowerowe zaleca się wymieniać raz na 10000 km, a także w momencie, gdy samo napompowanie opony nie skutkuje poprawą stanu technicznego.

Najważniejsze parametry opon rowerowych

Opona rowerowa tak jak każdy inny element wyposażenia, powinna zostać dobrana w zgodzie z tym, co dotychczas posiadaliśmy. W trakcie wizyty w sklepie dla rowerzystów warto patrzeć na:

  • liczbę cali i rozmiar koła – najczęściej będzie pasować 26, 27,5 lub 28 cali,
  • kolor opony,
  • przeznaczenie – na szosę, do trekkingu, do jazdy po mieście, do zastosowań ekstremalnych, 
  • dostosowanie do warunków atmosferycznych,
  • grubość i wzór bieżnika,
  • wagę produktu.

Jak dbać o opony rowerowe, aby wymieniać je rzadziej?

opony rowerowe

Dbanie o opony rowerowe (https://www.goride.pl/opony-mtb) nie jest tak naprawdę prostym zadaniem. Musielibyśmy zrezygnować z terenów podmokłych, a także ograniczyć jazdę terenową. Dlatego w trakcie zakupu może opłacić się wybór takich opon, które będą się sprawdzać lepiej na nawierzchniach pełnych piachu i roślinności. Nie warto wyjeżdżać z oponami szosowymi w miejsca, gdzie Istnieje ryzyko przebicia opony przez szkło lub inny odpad.

Inwestycja ta różni się w zależności od rodzaju roweru. Najtańsze są opony do rowerów dziecięcych. Nieco droższe są opony do rowerów damskich. Na samym końcu są opony do rowerów męskich. Taka hierarchia wynika z faktu większej grubości opony i bieżnika w rowerach dla mężczyzn.

Comments are closed.