Jaką odzież narciarską wybrać?

Aktywne spędzanie czasu zimą niesie za sobą wiele korzyści, godziny spędzone na stoku wiążą się przede wszystkim z dobrą zabawą i poprawą kondycji. Aby jednak móc spędzić tam sporo czasu, konieczny jest dobór odzieży narciarskiej, która zapewni komfort oraz ciepło podczas jazdy. Co trzeba założyć na stok?

Elementy stroju narciarskiego

Aby mieć pewność, że podczas pobytu na stoku się nie zmarznie, należy założyć wygodną bieliznę termoaktywną, która dobrze przylega do ciała i odprowadza pot, dobrym pomysłem jest założenie zarówno bluzki, jak i getrów. Kiedy temperatura na zewnątrz jest bardzo niska, warto sięgnąć też po bluzę, dobrze by również ona była oddychająca. Doskonale sprawdzi się zarówno popularny softshell, jak również tradycyjny polar.

Odzież narciarska Schoffel powinna spełniać kilka warunków.
Wybierając kurtkę należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by miała ona wodoodporność oraz oddychalność na wysokim poziomie. Pierwszy parametr gwarantuje, że podczas jazdy na nartach nie zmoknie się, nawet podczas ewentualnego upadku podczas jazdy. Nie mniej istotna jest oddychalność, pozwoli ona bowiem odprowadzić parę wodną, czyli po prostu pot wytwarzany podczas zjazdów. Dobre jakościowo kurtki oferuje Schoffel. Kolejnym ważnym elementem odzieży narciarskiej Schoffel są spodnie. Są one robione z tych samych materiałów co kurtki. Zwykle są one krótsze i węższe niż te przeznaczone do jazdy na snowboardzie, często mają też wygodne kieszenie, do których można schować na przykład karnet.

Odzież narciarska Schoffel dostępna na https://www.krakowsport.pl/firm-pol-1435144684-Schoffel.html

Comments are closed.