Jakie buty do gry w siatkówkę wybrać?

Siatkówka, to sport bardzo dynamiczny, wymagający szybkiego i zwinnego przemieszczania się po boisku. W związku z tym bardzo dużą rolę odgrywają buty w jakich gracz występuje na boisku. Muszą one zapewnić odpowiedni komfort gry, a także dobrą dynamikę. Na co należy zwrócić najbardziej uwagę w doborze takiego obuwia? 

Obuwie z odpowiednią podeszwą.

Podeszwy powinny być specjalnie wykonane z gumy, specjalnie przystosowane do gry na hali sportowej. Guma ta ma zapewnić jak najlepszą przyczepność do podłogi podczas ruchu – startu i momentu hamowania zawodnika. Zbyt twarda podeszwa, może się okazać tragiczna w skutkach, jest śliska.

Miękki spód buta może natomiast prowadzić do nieodpowiedniej stabilności kostki. Każdy producent sportowego obuwia przeznaczonego do gry siatkowej dobiera podeszwy według swoich wytycznych. 

Nienaganna waga butów. 

Waga obuwia wpływa na skoczność i reakcję zawodnika. Buty siatkarskie są lżejsze od innych, przeznaczonych do sportów atletycznych. Mają za zadanie zapewnić szybkość i skoczność graczom. Dla kobiet waga butów mieści się w granicach od 260g do 310g. Natomiast dla mężczyzn to przedział od 320g do 420g. 

Ważne w doborze odpowiednich butów siatkarskich są również odpowiednia stabilizacja. Najważniejszym miejscem jest staw skokowy. Wnioskując, fani gry w siatkówki muszą wziąć na celownik wiele czynników, zanim podejmą się bezpiecznych butów do tej gry zespołowej. Wybór takiego obuwia jest niemały, do wyboru są różne modele, w tańszych lub droższych cenach. 

Buty do siatkówki dostępne na DobreNarty.pl.

Comments are closed.